Hírek / blog

Állattartó telepek támogatása pályázat

Állattartó telepek megújításának támogatása 2024

Állattartó telepek megújításának támogatása pályázat óriási segítség a vállalkozásoknak!  Frissített cikk.

Állattartó telepek megújításának támogatása

2024-es tavaszán jönnek az új Állattartó telep -ÁTK pályázatok! Ezek a kiírások az építési-, technológiai-, és energiahatékonysági projektekre egyaránt koncentrálnak, így a felkészülés mértéke fogja eldönteni, hogy kik kaphatnak majd támogatási okiratot.

A pályázat országosan, elvileg bármilyen méretű vállalkozás számára elérhető lesz majd, és igazán komplett tevékenység portfoliót fog támogatni, beleértve az építési, technológiai, fejlesztési, és energiahatékonysági beruházásokat is. A sikeres pályázathoz alapos előkészítés szükséges, többek között tervezés, költségvetés készítése, és  egyéb szakmai inputok megvalósítása. Az elbírálás során előnyt jelenthet a férőhely növelése, digitalizáció, és minőségrendszerekben való részvétel.

Állattartó telepek megújításának támogatásaA kiírás 5 támogatásra kerülő célterületet határoz meg, amelyekhez megadja a preferált tevékenységeket. Az 5 célterület a következő: baromfi, sertés, szarvasmarha, juh- és kecske tartása, valamint egyéb területek. Ez utóbbi körbe tartozik a ló, szamár, öszvér, nyúl, méh, húshasznosítású galamb, fürj, strucc, emu, fácán, fogoly valamint csincsilla tartása. Az egyes célterületekhez eltérő pályázható támogatási összegeket rendeltek 20-100 millió forint értékben.  A támogatási intenzitás jellemzően 40-60%. Az előzetes számítások szerint, a felhívás keretében 5-600 állattartó telep támogatására kerülhet sor.

Összegyűjtöttünk néhány kérdést és választ a témában:

  1. Mekkora támogatást nyújtanak majd az állattartó telep pályázatok?

Kisebb beruházások esetén maximum 200 millió forint, nagyberuházásoknál 200 millió és 5 milliárd forint közötti összeget lehet elnyerni.

  1. Mely állattartási ágazatok pályázhatnak?

Baromfi-, sertés-, szarvasmarha-, juhtartók és a kisebb ágazatok, mint például ló, nyúl, méh, csincsilla.

  1. Hány pályázatot támogat az Agrárminisztérium és milyen keretösszeggel?

250-300 nagyberuházást 150 milliárd forint, 800-1000 kisebb beruházást pedig 50 milliárd forint keretösszeggel.

  1. Melyek a pályázatok főbb célterületei?

Üzemfejlesztés, „zöld” beruházás, ammónia-kibocsátás csökkentése és járványvédelmi beruházás, különös tekintettel a sertéságazatra.

       5. Támogatható tevékenységek, feltételek

  • ÁTK pályázatokÉpítéssel járó állattartási technológiák beszerzése és fejlesztése: Ide tartozik az állategészségügy, takarmányozás, állattartás kapcsolódó technológiák, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló technológiák beszerzése és fejlesztése.
  • Állattartó telepi épületek létesítmények építése, kialakítása, bővítése: Például istállók, mézházak, tojás válogató és keltető épületek építése, állatválogató, kezelő és felhajtó helyek, valamint kifutók és jártatók kialakítása.
  • Építéssel nem járó állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése: Ide tartoznak a takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges gépek, és az állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei
  • A támogatott projektek esetében az utófinanszírozású tevékenységekre igénybe vehető támogatási előleg maximális mértéke a megítélt támogatási összeg 50%-a. Az előleg lehívása várhatóan 2*25 %-ban történhet. A fentiek alapján a pályázók jelentős összegű vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak, amelyek mértéke projekt típustól és régiótól függően változik, továbbá bizonyos esetekben megemelt támogatási intenzitás érvényesülhet. Az előleg igénylése így lehetőséget biztosít a projekt megvalósításának finanszírozására a teljes támogatási összegének a feléig.
  • Támogatást csak azok a mezőgazdasági termelők igényelhetnek, akik bizonyos üzemmérettel és árbevételi feltételekkel rendelkeznek.  Üzemméret:
    • ÁTK pályázatokA támogatási kérelem benyújtását megelőző vagy az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben legalább 10 000 euró STÉ üzemmérettel kell rendelkezniük.
    • Az üzemméret számításánál a terület nagyságát és hasznosítási kódját tartalmazó számítást vagy/és a megyei kormányhivatal által kiállított igazolást kell felhasználni.
    • Árbevétel:  A támogatási kérelem benyújtását megelőző vagy az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben a mezőgazdasági tevékenységből származó nettó árbevételnek a teljes árbevétel legalább 40%-ával  kell rendelkeznie.

⇒ Miben tudunk önnek segíteni?

Állattartó telepek megújításának támogatása,  értékelés

A támogatási kérelmek benyújtására 2024. áprilisától kerülhet sor.

A „Felhívás”  majd tartalmazni fogja az elbírálási, értékelési szempontokat. Maximálisan 100 pont adható. Az értékelésnél mindig  magas ponttal honorálják az üzleti tervekben, az energiahatékonyság javítását és a környezeti szempontok érvényesítését. A projekt befejezésére a Támogatói Okirat hatálybalépését követő naptól számított 24 hónap áll majd a gazdák rendelkezésre. A támogatási kérelem elektronikus űrlapon, ügyfélkapun keresztül nyújtható be.

A tervezett társadalmi vitára kerülő anyagok a következő honlapon lesznek elérhetőek 2024 tavaszától: KAP pályázatok

Állattartó telep pályázatok

Amennyiben cikkünk felkeltette szíves érdeklődését, keressen bizalommal, forduljon irodánkhoz:
E-mail:
 annex@annexpalyazat.hu | Mobil: +36-20-9312-336

“Állattartó telepek megújításának támogatása 2024” bejegyzéshez 1 hozzászólás

Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.

AGRÁR- ÉS ÉLELMISZERIPARI PÁLYÁZATI INFÓK

Szerezzen tudomást a pályázati lehetőségekről, az elsők között!
100% értékes információ, 0% spam.

Annex Pályázati Iroda

Ügyfélszolgálati idő

Hétfő: 09:00-17:00
Kedd: 09:00-17:00
Szerda: 09:00-17:00
Csütörtök: 09:00-17:00
Péntek: 09:00-17:00