Újabb pénzforrás az állattartóknak. Az ÁTK- Állattartó Telep Korszerűsítése – 2022. pályázatról dióhéjban. Számít-e az időfaktor? Milyen objektív és szubjektív siker kritériumokkal kalkuláljunk az állattartó telep 2022.- pályázat esetében?
Az ÁTK- Állattartó Telep Korszerűsítése – 2022. pályázat
A támogatási kérelem benyújtása 2022. február 28-tól 2022. március 31-ig lehetséges. A pályázat keretében lehetőség van új állattartó telepek létesítésére, és meglévők felújítására egyaránt. Az állattartó gazdaságokban kiemelt cél az energiafelhasználás csökkentése, az erőforrás-hatékonyság javítása, és a megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása. A támogatás alsó értékhatára 5 millió Ft a felső pedig 2 milliárd Ft projektenként. Az alsó támogatási limit célterületenként változik a baromfi-, és a sertés ágazatban minimum 100-100 millió Ft, a szarvasmarha gazdaságokban minimum 50 millió Ft, míg a juh- és kecsketartó telepek korszerűsítése-, valamint az egyéb állattartó telepek esetében ez az alsó elvárt érték csak 5 millió Ft. Az átlagos támogatási intenzitás 50%.
ÁTK – 2022 pályázatról részletesebben
Mire figyeljünk az állattartó telep fejlesztése pályázatok benyújtásánál?
A várható nagy érdeklődésre való tekintettel, célszerű minél előbb megkezdeni a pályázat előkészítését. Viszonylag hosszú időt kell szánnunk az alábbiakra:
- Tisztázni a tulajdonviszonyokat az érintett helyszínen, ill. helyszíneken,
- Tervezőt találni, aki még időben el tudja készíteni az engedélyezési terveket, és elindítja az építési hatóságnál az engedélyezési eljárást,
- Bekérni a műszaki leírásokat is tartalmazó, három árajánlatot a tervezett technológia forgalmazóitól,
- Építési költségvetést készíteni a fejlesztéssel érintett telephelyekre,
- Leegyeztetni pl. az áramszolgáltatóval, a napelemes- vagy egyéb energiahatékonyságot érintő beruházásokkal együtt járó engedélyeztetési folyamatokat,
- Beszerezni az alapjogosultságokat-, és a pontozást is érintő dokumentumokat,
- Egyéb szükséges adminisztratív feladatok elvégzése.
Szinte a végtelenségig sorolhatnánk azokat az anyagokat, amelyeknek a beszerzése, összeállítása egy-egy uniós pályázat beadásakor elengedhetetlen.
⇒ Miben tudunk önnek segíteni?
Értékelési faktorok, és a támogathatóság
Mint minden Európai uniós pályázat, úgy a mezőgazdasági-, ill. a vidékfejlesztési pályázatok esetében sem tekinthetünk el az egyes pontozási elemek fontosságától. Valamennyi vidékfejlesztési kiírásnál maximum 100 pont adható, amiből természetesen a beérkezett pályázatok mennyiségétől és azok minőségétől függően állapítják meg kiírók a támogathatósági ponthatárt.
Az ÁTK pályázat 2022 vonatkozásában azokat a legfontosabb értékelési szempontokat emeljük ki, amelyek megalapozhatják beadott pályázataink eredményességét.
- Mekkora az állattartó telep üzemmérete,
- Milyen régóta foglalkozik a pályázó a gazdasággal,
- Milyen kockázatos a fejlesztés
- Az utolsó két lezárt üzleti év eredményessége,
- Milyen mértékben tesz eleget a pályázó a környezeti elvárásoknak, pl. trágyakezelés, hulladékgazdálkodás,
- A tervezett projekt tekintetében milyen energiahatékonyságot szolgáló fejlesztéseket tartalmaz majd a projekt
- Termelő szervezeti tagság,
- Igazolt tenyésztő szervezeti, vagy szakmaközi tagság,
Cégünk az Annex Pályázat sikerdíjas alapon dolgozik, így a kockázatot mi viseljük, és párhuzamosan felelősséget is vállalunk a munkánkért. Természetesen csak és kizárólag olyan projektek elkészítését tudjuk vállalni, amelyek eredményessége nagy valószínűséggel előre prognosztizálható. Hívjon, vagy írjon nekünk, várjuk megkeresését!
A sikerdíjas pályázati tanácsadói piacon maga a feladat a motiváló erő, hiszen semmi sem fogható fel azzal az érzéssel, amikor az ügyfél, az alvállalkozók és a mi pályázati szakembereink hosszú és intenzív együttes munkája után megnyomhatjuk a pályázat beadás „Enter” gombját. Tesszük ezt azzal a tudattal, hogy igen, mindent megtettünk a rendelkezésünkre álló időben az ügyfélért, a projektért és a sikerért.
Az állattartó telep 2022. pályázat komplett szövege itt olvasható : A teljes pályázati felhívás