Az új agrárpályázatok 2023-2027 keretében 1455 milliárd forint és 21 pályázati lehetőség a fenntartható mezőgazdaság fejlesztésére Magyarországon
A Közös Agrárpolitika (KAP) második pillérje az új agrárpályázatok 2023 keretében a gazdasági fejlődést szolgáló szakpolitikai célok elérésére összpontosít. Ebben a cikkben áttekintjük azt a 21 beavatkozást tartalmazó pályázati intézkedés csomagot amelyekre mindösszesen 1455 milliárd forint támogatás jut az elkövetkező években. A kiírások megjelenése 2023 második felétől fokozatosan várhatóak. A forrásnövekedés hatalmas lehetőségeket teremt a hazai vállalkozások és mezőgazdasági üzemek számára,- így érdemes részletesen megismerni az elérhető intézkedéseket, ill. konkrét intézkedés hiányában azok főbb ismérveit.
https://kap.mnvh.eu/publications
Vidékfejlesztési pályázatok 2023-2027
Az alábbi 21 intézkedés nem tartalmazza a Fiatal gazda támogatást, a Generációváltást segítő támogatást, valamint azokat az intézkedéseket amelyek a KAP első pillére támogat.
Mezőgazdasági üzemek fejlesztése (6 pályázati intézkedés)
Az új agrárpályázatok 2023 keretében hat különböző pályázati kiírásra lehet majd támogatást igénybe venni a mezőgazdasági üzemek fejlesztésére. Ezek a programok a technológiai fejlesztéseket, korszerűsítéseket és kapacitásbővítéseket célozzák meg, amelyek hozzájárulhatnak a termelékenység növeléséhez, a környezeti hatások csökkentéséhez és a munkaerőpiaci helyzet javításához.
Új agrárpályázatok 2023: Élelmiszer-feldolgozás fejlesztése (2 pályázati intézkedés)
Erre a területre, több mint 400 milliárd forintfejlesztési forrás áll majd rendelkezésre.
Az élelmiszer-feldolgozás fejlesztését célzó két beavatkozás segítségével az élelmiszeripari vállalkozások új termékek, feldolgozási technológiák és piacra juttatási módszerek kidolgozását és bevezetését támogathatják. A fejlesztések elősegíthetik az export növekedését, a hozzáadott értékű termékek előállítását és a piaci pozíció erősítését.
Vállalkozásfejlesztés (8 pályázati intézkedés)
A vállalkozásfejlesztési beavatkozások célja az új agrárpályázatok 2023 keretében a vállalkozások versenyképességének, innovációs képességének és fenntarthatóságának javítása. A nyolc beavatkozás különböző területeket érint, mint például a digitalizáció, az energiahatékonyság, a környezetvédelem és az infrastruktúra fejlesztése. A pályázati intézkedések célja, hogy segítsék a vállalkozások növekedését, új munkahelyek teremtését, és a nemzetközi piacokra történő kilépést.
⇒ Miben tudunk önnek segíteni?
Új agrárpályázatok 2023: Mezőgazdasági vízgazdálkodás (2 pályázati intézkedés )
Az új agrárpályázatok 2023 keretében a mezőgazdasági vízgazdálkodásra vonatkozó két beavatkozás a vízforrások fenntartható kezelésére és hasznosítására összpontosít. A programok segíthetnek a mezőgazdasági termelőknek hatékonyabban kezelni a vízkészleteiket, csökkenteni a vízfelhasználást, valamint alkalmazkodni az éghajlati kihívásokhoz és megelőzni az aszályok és árvizek okozta károkat.
Kockázatkezelési rendszerek (3 pályázati intézkedés)
A három kockázatkezelési intézkedés célja, hogy a mezőgazdasági termelők és élelmiszeripari vállalkozások számára lehetőséget biztosítsanak a piaci és természeti kockázatok kezelésére. A programok többek között támogatják a biztosítási díjak részleges fedezését, a termelési kockázatok csökkentésére irányuló technológiai fejlesztéseket és a kockázatkezelési ismeretek bővítését. Az új agrárpályázatok 2023-as kockázatkezelési intézkedései hozzájárulhatnak a mezőgazdasági termelők és élelmiszeripari vállalkozások stabilitásának és fenntarthatóságának elősegítéséhez.
Új agrárpályázatok 2023- beruházási támogatási pályázatokról összefoglalóan
A fent jelzett 21 pályázati intézkedés nyújt óriási lehetőséget a hazai élelmiszeripar és mezőgazdaság számára. A források négyszeres növekedése révén a vállalkozások, üzemek és fiatal termelők különböző területeken kapnak támogatást, amely egyértelműen elősegíti a zöld technológiák alkalmazását, a piaci versenyképesség növelését és új munkahelyek létrehozását.
Új mezőgazdasági pályázatok 2023-tól, lesz-e ismét pályázati dömping?
“Új agrárpályázatok 2023-2027 mezőgazdasági támogatások” bejegyzéshez 1 hozzászólás
Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.