Széchenyi Kártya Program MAX ,
Cégünk a banki hitelkérelmeken túl vállalja a Széchenyi Kártya Program MAX teljes hitelfolyamatának lebonyolítását, az előkészítéstől a megfelelő hitel konstrukció kiválasztásán keresztül, a szerződéskötésen túl, a banki hitel folyósításáig.
17 éve készítünk ügyfeleinknek banki hitelkérelmeket. függetlenül attól, hogy azok államilag támogatott kamat konstrukcióval bírtak vagy piaci alapon működtek. 2022 -ben sajnos olyan gazdaság-politikai helyzet alakult ki a világban, hogy a jellemző piaci kamat, a jegybanki alapkamat emelések következtében, sajnos már 10%-felett szóródik. A megújult KAVOSZ- Széchenyi Kártya Program MAX hitelei várhatóan 2022 nyarán jelennek meg, 0,5-3,5%-os fix éves kamatréssel.
Milyen KAVOSZ Széchenyi Kártya hitelekkel összefüggő tevékenységek elvégzésével tudunk Önnek segíteni?
- Hiteligény megfogalmazása ( Milyen SZKP MAX hitel illeszthető az aktuális terveinkhez)
- Előszűrési vizsgálat ( Milyen mértékben felelünk meg a Széchenyi Kártya Program MAX feltételeinek),
- Bank kiválasztása ( Bank, és / vagy bankfiók optimális kiválasztása-nem mindegy!)
- Banki hitelkérelem elkészítése, benyújtása ( Pénzügyi-, kockázatelemzési mutatókkal alátámasztott üzleti tervek elkészítése),
- Bank részéről elvárt hiánypótlások kezelése,
- Jelzáloggal kapcsolatos értékbecslések beépítése a banki dokumentumokba, (a banki hitelkérelmek szerves részét képezi a fedezetelemzés),
- Részvétel a szerződéskötés folyamatában, annak előkészítésében, ( Csatolt dokumentumok frissítése, aktualizálása, stb. ),
- Folyósítási feltételek összegyűjtése, ellenőrzése,
- Kihelyezés, és a konkrét folyósítás folyamatának menedzselése,
- Egyebek: pl amennyiben uniós pályázat is fut páthuzamosan a hitel mellett, akkor közreműködés a e-két folyamat harmonizációjában.
SZKP MAX Üzleti Tervek-Hitelkérelmek tartalmi elemei
Itt abszolút alkalmazkodni kell, a banknak az elvárt és egységesített nyomtatványrendszeréhez. Ahány bank annyi formanyomtatvány. Miután az SZKP MAX hitelek egységesen a KAVOSZ intézményrendszerén futnak keresztül, így legalább ezek a benyújtandó dokumentumok egységesek.
Főbb tartalmi elemek:
- Bevétel-költség- eredmény terv elkészítése.
- Cash – Flow terv elkészítése.
- Pénzforgalmi terv elkészítése (uniós pályázatok mérföldkövenkénti bontásban).
- Fejlesztést követő pénzügyi eredmények bemutatása, megtérülési mutatók, gazdaságossági vizsgálatok készítése.
- A hitel vagy egyéb pénzügyi támogatás következtében bekövetkező értékesítési jellemzők „plusz bevételt generáló” hatásainak értékelése.
- Forrás összetétel optimalizálása