Hamarosan megjelenik az Állattartó Telepek korszerűsítése, az ÁTK – 2024 pályázat.(Frissített cikk) Sikeres ÁTK pályázat 12 értékelési pontja!
2024-es tavaszán jönnek az új Állattartó telep -ÁTK pályázatok! Ezek a kiírások az építési-, technológiai-, és energiahatékonysági projektekre egyaránt koncentrálnak, így a felkészülés mértéke fogja eldönteni, hogy kik kaphatnak majd támogatási okiratot.
A pályázat országosan, elvileg bármilyen méretű vállalkozás számára elérhető lesz majd, és igazán komplett tevékenység portfoliót fog támogatni, beleértve az építési, technológiai, fejlesztési, és energiahatékonysági beruházásokat is. A sikeres pályázathoz alapos előkészítés szükséges, többek között tervezés, költségvetés készítése, és egyéb szakmai inputok megvalósítása. Az elbírálás során előnyt jelenthet a férőhely növelése, digitalizáció, és minőségrendszerekben való részvétel.
Összegyűjtöttünk néhány kérdést és választ a témában:
- Mekkora támogatást nyújtanak majd az állattartó telep pályázatok?
Kisebb beruházások esetén maximum 200 millió forint, nagyberuházásoknál 200 millió és 5 milliárd forint közötti összeget lehet elnyerni.
- Mely állattartási ágazatok pályázhatnak?
Baromfi-, sertés-, szarvasmarha-, juhtartók és a kisebb ágazatok, mint például ló, nyúl, méh, csincsilla.
- Hány pályázatot támogat az Agrárminisztérium és milyen keretösszeggel?
250-300 nagyberuházást 150 milliárd forint, 800-1000 kisebb beruházást pedig 50 milliárd forint keretösszeggel.
- Melyek a pályázatok főbb célterületei?
Üzemfejlesztés, „zöld” beruházás, ammónia-kibocsátás csökkentése és járványvédelmi beruházás, különös tekintettel a sertéságazatra.
Korábbi cikkek a témával összefüggően: állattartó telepek pályázat hírek
ÁTK- Állattartó Telep korszerűsítés pályázat 2024 támogatásról:
A támogatás maximális mértéke:
- Közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 40%-a
- Nem a Közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 50%-a
- Fiatal mezőgazdasági termelő által végrehajtott fejlesztés +15%-kal megemelt intenzitásra jogosult.
- Kollektív módon kivitelezett projekt + 10%-kal megnövelt támogatási mértékre tarthat igényt.
A tervezett társadalmi vitára kerülő anyagok a következő honlapon lesznek elérhetőek 2024 tavaszától: KAP pályázatok
ÁTK- Állattartó Telep korszerűsítés pályázat 2024 támogatásra jogosultak:
Az a mezőgazdasági termelő, aki a pályázat benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti évben-, fiatal mezőgazdasági termelő esetében lezárt üzleti évben legalább 10 000 euró STÉ üzemmérettel rendelkezett, és árbevételének legalább 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származott.
Támogatható tevékenységek:
- A versenyképesség javítása érdekében építéssel járó technológiák kialakításának, valamint az állattartáshoz szükséges gépek beszerzésének támogatása: Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése.
- Az energiafelhasználás csökkentését célzó korszerűsítések, valamint a megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása: Épületek hőtechnikai adottságainak javítása, valamint világítási rendszerek korszerűsítése, illetve beépített technológiai berendezések korszerűsítése. Fűtési-/hűtési energiaigény, használati melegvíz-igény, villamosenergia-igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból
⇒ Miben tudunk önnek segíteni?
Sikeres ÁTK pályázat 12 értékelési pontja
Mint bármelyik Európai Uniós pályázat, úgy a mezőgazdasági. illetve vidékfejlesztési pályázatok esetében sem tekinthetünk el az egyes a pontozási elemek fontosságától. Mindegyik vidékfejlesztési kiírásnál 100 pont az adható maximum, amiből természetesen a beérkezett pályázatok mennyiségétől és azok minőségétől függően állapítják meg kiírók a támogathatósági ponthatárt.
Az elmúlt 18 évi mezőgazdasági pályázatokkal összefüggő tapasztalatunk alapján többnyire arra törekedtünk, hogy az ügyfeleink a gazdálkodási adottságaikhoz képest a legmagasabb pontszámot érjék el.
ÁTK- Állattartó Telep korszerűsítés pályázat 2021 vonatkozásában, a következőkben 12 értékelési pontban összegyűjtöttük azokat a fontosabb szempontokat, amelyek megalapozhatják, hogy a beadott pályázataink pozitív eredménnyel zárulhassanak.
Bár az alábbi cikket 2021 es pályázatokra alapoztuk, a 12 sikerpont az új kiírásoknál is aktuális marad.
Természetesen csak törekedni tudunk arra, hogy a 100 pontos határhoz minél szorosabban közelítsünk, elérni egy az egyben szinte lehetetlen küldetés, hiszen bizonyos értékelési szempontok teljesen függetlenek attól, hogy pl. milyen az éves beszámolónk, ill. hogy tervezünk-e a pályázatban megújuló fejlesztést vagy sem. Ilyen kategória például, a térségi szempontok szerinti besorolás, ami a projekt megvalósítási helyével összefüggő települési lista alapján ad egy objektív pontszámot.
Mindezek ellenére jól körülhatárolhatóak azok az értékelési szempontok, amelyek alapján tervezhető egy egy pályázat összpontszámának a bázisa. Az energiahatékonyság fejlesztésére és a környezetvédelmi szempontokra bizonyos feltételek teljesítésével 15-15 pont adható. Az előző évek gazdálkodását is preferálják a pontozásnál, ld. kockázatosság, vagy eredményesség 10-10 pont. Mivel állattenyésztéssel összefüggő pályázatról beszélünk, nagyon fontos szempont még, hogy mekkora az állattenyésztésből származó üzemméret, és mióta foglalkozik a szakmával a pályázó (10-10 pont).
Mindezeket a nagyon értékes pontgyűjtő tételeket az alábbi infografikában kívánjuk bemutatni. Ha még ezen felül további kisebb pontszámokat a felsorolt 12 sikerkritériumból össze tudunk gyűjteni, annak csak örülhetünk, mert közelítünk az optimális értékelési ponthatárhoz.
“Sikeres ÁTK pályázat 12 értékelési pontja” bejegyzéshez 1 hozzászólás
Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.